Wróć

«Nowa» fabryka NorDan w Wolsztynie

Ambicją grupy NorDan jest ciągły rozwój. Jednym z najważniejszych czynników, który ma pomóc to osiągnąć jest rozbudowa naszego zakładu w Wolsztynie.

Historia NorDan w Polsce rozpoczęła się w wolsztyńskiej fabryce w 2005 roku. Od tego momentu fabryka i cały NorDan Polska przechodziły wiele zmian. W 2016 roku powstaje drugi zakład w Powodowie. To ogromnie podniosło potencjał produkcyjny i organizacyjny całej grupy. Jednak z myślą o przyszłości zdecydowaliśmy dodatkowo o zwiększeniu mocy produkcyjnych fabryki w Wolsztynie.

Wzrost o 50%

Produkcja fabryki w Wolsztynie w większości skierowana była na bardzo wymagające rynki Wielkiej Brytanii, Norwegii i Szwecji. Jakość i wielkość produkcji szła w parze z terminowością dostaw. Przy podejmowaniu decyzji o zwiększeniu możliwości produkcyjnych fabryki musieliśmy wziąć pod uwagę szczególnie te kryteria. Udało się to dzięki rozbudowie zakładu o pięć nowych budynków i powiększenie powierzchni produkcyjnej o 10.000 metrów kwadratowych. Fabryka została otwarta na początku roku i zapewni wzrost produkcji o 50% co będzie krokiem milowym w 90-cio letniej historii grupy NorDan.

Zgodnie z planem i na czas

Po rozbudowie całkowita powierzchnia fabryki wynosi 20.000 metrów kwadratowych. Do budowy zużyte zostało ponad 600 ton stali. Praca zajęła około 160.000 godzin roboczych. A wszystko to w ciągu tylko 12 miesięcy! Wartości robią wrażenie, ale jeszcze bardziej imponujące jest to, że ani na chwilę nie została przerwana bieżąca produkcja zakładu i utrzymany został czas dostaw i najwyższa jakość produktów.

cze 25, 2019

Skandynawska jakość i polska solidność. Poznaj NorDan